پروپوزال تاثیر آموزش حل مسئله اجتماعی بر بهزیستی روانشناختی و تاب آوری دانش آموزان دارای اختلال یادگیری

پروپوزال تاثیر آموزش حل مسئله اجتماعی بر بهزیستی روانشناختی و تاب آوری دانش آموزان دارای اختلال یادگیری پروپوزال تاثیر آموزش حل مسئله اجتماعی بر بهزیستی روانشناختی و تاب آوری دانش آموزان دارای اختلال یادگیری

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 109 KB

تعداد صفحات : 29

بازدیدها : 354

برچسبها : دانلود پروپوزال

مبلغ : 14000 تومان

خرید این فایل

فرم پیشنهاد تحقیق پایان‏ نامه‌ كارشناسی ارشد (تاثیر آموزش حل مسئله اجتماعی بر بهزیستی روانشناختی و تاب آوری دانش آموزان دارای اختلال یادگیری )

بصورت کامل با منابع

نمونه ای از متن:

تعریف مفهومی

حل مسئله اجتماعی به عنوان یک فرایند شناختی – رفتاری برای شناسایی راه حل های موثر جهت حل مشکلات خاصی که فرد در زندگی روزمره با آن مواجه می شود، تعریف می شود. حل مسئله باعث می شود روش های متناقض برای پاسخگویی به طور بالقوه موثر برای سر و کار داشتن با یک موقعیت مساله سازه در دسترس باشد. و احتمال انتخاب موثرترین پاسخ از میان این پاسخ های مختلف ممکن را افزایش می دهد (دی زوربلا و همکاران، 2004).

تعریف عملیاتی

در پژوهش حاضر منظور از توانایی و مهارت حل مسئله، مجموعه آموزش (حل اجتماعی) دیزوربلا و نزو (2004) است که برای آموزش دانش آموزان دارای اختلالات یادگیری مورد استفاده قرار می گیرد. در این پژوهش حل مسئله اجتماعی دارای اصولی است که این اصول آموزش داده می شود. این اصول به ترتیب:

1-  جهت گیری نسبت به مشکل با مسئله

2-  تعریف دقیق مشکل با مسئله

3-  ارائه راه حل های متعدد و فراوان

4-  ارزیابی راه حل ها

5-  انتخاب راه حل مناسب و طراحی

6-  اجرای راه حل

7-  ارزیابی

5-روش شناسی تحقیق:

الف- شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

تذكر: درخصوص تفكیك مراحل اجرایی تحقیق و توضیح آن، از به كار بردن عناوین كلی نظیر، «گردآوری اطلاعات اولیه»، «تهیه نمونه‏های آزمون»، «انجام آزمایش‏ها» و غیره خودداری شده و لازم است در هر مورد توضیحات كامل در رابطه با منابع و مراكز تهیه داده‏ها و ملزومات، نوع فعالیت، مواد، روش‏ها، استانداردها، تجهیزات و مشخصات هر یك ارائه گردد.

گروه ها

پیش آزمون

متغیر مستقل

پس آزمون

گروه های آزمایش

 

X

 

گروه کنترل

 

X

 

ب-  متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

در این پژوهش روش درمانی در دو سطح آموزش حل مسئله اجتماعی و عدم آموزش (گروه کنترل) به عنوان متغیر مستقل فعال و بهزیستی روان شناختی و تاب آوری به عنوان متغیر وابسته در نظر گرفته شده است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید