پاورپوینت اندامهای گیاه (شکل، ساختمان، وظایف)

پاورپوینت اندامهای گیاه (شکل، ساختمان، وظایف) پاورپوینت اندامهای گیاه (شکل، ساختمان، وظایف)

دسته : کشاورزی و زراعت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 1567 KB

تعداد صفحات : 36

بازدیدها : 60

برچسبها : اندامهای گیاه چرخه زندگی گیاهان

مبلغ : 20000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق پاورپوینت با موضوع اندامهای گیاه با بررسی و نمایش چرخه زندگی گیاهان، اندام های تشکیل دهنده پیکره و قسمتهای مختلف یک گیاه

این فایل شامل پاورپوینتی با موضوع اندامهای گیاه (شکل، ساختمان، وظایف) می باشد که در حجم 36 اسلاید همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده و می تواند به عنوان ارائه کلاسی (سمینار- کنفرانس ) مورد استفاده قرار گیرد. در این تحقیق به بررسی انواع بخشهای گیاهان و ساختار ، شکل و وظیفه ی هر بخش از آن بصورت تصویری پرداخته می شود. در زیر به بخشهایی از متن و فهرست مطالب آن اشاره میشود.

تقسیم بندی گیاهان

گیاهان را بر اساس نحوه گرده افشانی و لقاح به سه دسته تقسیم می کنند:

گیاهان خود گشن: در این گیاهان دانه گرده یک گل، مادگی همان گل را به طور طبیعی و بدون کمک سایر عوامل بارور می سازد. گندم، سویا، توتون و سیب زمینی

گیاهان دگرگشن : در این گروه از گیاهان برای لقاح یک گل به دانه گرده گل دیگر نیاز است. ذرت، چاودار، یونجه و شبدر نمونه هایی از گیاهان دگرگشن هستند.

گیاهانی که طبیعتاً خودگشن هستند اما خصوصیات گل امکان انجام دگرگشنی را نیز فراهم می آورد. پنبه، ذرت خوشه ای ( سورگوم)، ارزن.

چرخه زندگی گیاهان

چرخه زندگی بسیاری از گیاهان زراعی با جوانه زنی بذری که در خاک کشت شده است آغاز می شود. با رویش و سبز شدن گیاهچه جوان بر سطح خاک، رشد رویشی گیاه ادامه یافته و بسته به نوع گیاه و شرایط محیطی حاکم بر آن پس از مدتی گیاه وارد مرحله رشد زایشی می شود. در این مرحله پس از وقوع گلدهی و انجام عمل گرده افشانی و لقاح، بذر و میوه بوجود می آید.

اندام های تشکیل دهنده پیکره گیاه

پیکره گیاه اساساً شامل محوری است که در یک انتها ریشه و در انتهای دیگر به صورت ساقه جوان در می آید. ریشه و ساقه جوان، هر یک با نقش های اختصاصی در گیاه، یک مجموعه کامل را تشکیل می دهند. بر روی ساقه یا شاخه، گره هایی وجود دارند که یک یا چند برگ به آن متصلند. مسن ترین برگ ها در قاعده ساقه و جوان ترین آنها نزدیک به نوک ساقه قرار دارند. جوانه ها معمولاً در قاعده برگ ها و در زاویه بین برگ و ساقه ایجاد شده و ممکن است به صورت انشعاباتی در آمده و ساقه های فرعی را به وجود آورند.

...

تحقیق ساختمان و وظایف اندامهای گیاه

فهرست مطالب

چرخه زندگی گیاهان

نمایش چرخه کامل زندگی یک گیاه

اندام های تشکیل دهنده پیکره گیاه

نمایش قسمتهای مختلف یک گیاه

ریشه گیاهان

انواع سیستم ریشه ای در گیاهان

نمایش ریشه های راست و افشان

ساقه

انواع ساقه

برگ

نمایش قسمتهای مختلف برگ

انواع برگ

آرایش برگ روی ساقه

نمایش آرایش مختلف برگها بروی ساقه

وظیفه برگ

گل

ساختمان گل

نمایش قسمتهای مختلف یک گل

میوه و دانه

نمایش قسمتهای مختلف میوه

انواع میوه

دانه یا بذر

نحوه رشد محور جنینی در رویش گیاهچه از خاک

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید