پروپوزال نقش صفات شخصیت و شناخت های مثبت و منفی جنسی در پیش بینی کیفیت زندگی زنان متاهل

پروپوزال نقش صفات شخصیت و شناخت های مثبت و منفی جنسی در پیش بینی کیفیت زندگی زنان متاهل پروپوزال نقش صفات شخصیت و شناخت های مثبت و منفی جنسی در پیش بینی کیفیت زندگی زنان متاهل

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 96 KB

تعداد صفحات : 21

بازدیدها : 277

برچسبها : دانلود پروپوزال

مبلغ : 9000 تومان

خرید این فایل

پروپوزال نقش صفات شخصیت و شناخت های مثبت و منفی جنسی در پیش بینی کیفیت زندگی زنان متاهل

پروپوزال نقش صفات شخصیت و شناخت های مثبت و منفی جنسی در پیش بینی کیفیت زندگی زنان متاهل

 

بیان مسأله اساسی تحقیق به طور كلی (شامل تشریح مسأله و معرفی آن، بیان جنبه‏های مجهول و مبهم، بیان متغیرهای مربوطه و منظور از تحقیق به صورت مستند) :

 

تجارب نشان داده است  که دانش وآگاهی نسبت به مسائل جنسی، زندگی را تغییر میدهد و اغلب آن را بهتر میکند . اما گاهی اوقات بین آموخته های فرد و پیوند آن با زندگی شکاف وجود دارد . واکنش همسر به ناکنش وری در ایجاد و ابقای مشکل جنسی نقش مهمی دارد ، زیرا تعامل جنسی موقعیت پویایی است که در آن دو نفر به طور مداوم بر رفتار همدیگر تاثیر می گذارند . ماهیت پیچیده دو جانبه تعامل های جنسی موجب گردیده است تا بسیاری از متخصصان اظهار دارند که به طور کلی مشکلات جنسی باید به عنوان مشکلی که متعلق به زن و شوهر است در نظر گرفته شوند نه به عنوان مشکلی که متعلق به هر یک از همسران است ( اسپینس،2012). تمایلات جنسی، درونی ترین احساس و عمیق ترین آرزوی قلبی انسان در معنا بخشیدن به یک ارتباط است. نیاز جنسی نه تنها در رده نیازهای فیزیولوژیک انسان مانند تشنگی، گرسنگی و نیاز به هوا و خواب، بلکه در حیطه نیازهای معنوی و عرفانی نظیر نیاز به زیبایی و کمال در نظر گرفته می شود(بلوریان،2007).علی رغم اینکه تمایلات جنسی، ذاتی و غیر ارادی می باشند، نگرش و رفتارهای جنسی، آموختنی هستند؛ بنابراین فعالیت های جنسی مشابه، می تواند برای افراد مختلف معانی متفاوتی داشته باشد و حتی برای یک شخص، از یک زمان به زمان دیگر تغییر کند(کلایتون،2010).بنابراین هر گونه اختلالی که منجر به ناهماهنگی و در نتیجه عدم رضایت از رابطه جنسی شود، می تواند اختلال عملکرد جنسی را به همراه داشته باشد. بر اساس راهنمای تشخیصی آماری اختلالات ذهنی – روانی واختلال (DSM-IV)عملکرد جنسی به عنوان اختلالی در چرخه پاسخ جنسی یا درد در هنگام رابطه جنسی تعریف می شود. معیارICD-10  دهمین تجدید نظر طبقه بندی آماری بین المللی بیماریها و مشکلات بهداشتی، اختلال عملکرد جنسی را ناتوانی فرد برای شرکت در رابطه جنسی دلخواه می داند و معتقد است که این اختلالات ممکناست نشانه ای از مشکلاتی با منشاء زیست شناختی، تعارضات درون روانی یا بین فردی (روانزاد) و یا ترکیبیاز این عوامل باشد(سادوک،2009).عملکرد نامطلوب جنسی زنان یک مشکل رایج است که اثرات زیان بخشی بر کیفیت  زندگی آنان دارد(بفارت،2011)عملکرد جنسی ممکن است تحت تأثیر منفی هر گونه استرس، اختلال هیجانی یا نا آگاهی از کارکرد و فیزیولوژی رفتار جنسی قرار گیرد. اختلال در عملکرد جنسی ممکن است در تمام طول عمر وجود داشته باشد یا پس از یک دوره عملکرد طبیعی، پدید آید.این اختلال می تواند فراگیر، موقعیتی، کلی یا جزئی باشد(بقارت،2011).یکی از مسائل تاثیر پذیر از هویت جنسی کیفیت زندگی است .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید