پروپوزال نقش سبک های فرزند پروری والدین در پیش بینی اضطراب امتحان و اضطراب اجتماعی دانش آموزان

پروپوزال نقش سبک های فرزند پروری والدین در پیش بینی اضطراب امتحان و اضطراب اجتماعی دانش آموزان پروپوزال نقش سبک های فرزند پروری والدین در پیش بینی اضطراب امتحان و اضطراب اجتماعی دانش آموزان

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 104 KB

تعداد صفحات : 10

بازدیدها : 458

برچسبها : دانلود پروپوزال

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

پروپوزال نقش سبک های فرزند پروری والدین در پیش بینی اضطراب امتحان و اضطراب اجتماعی دانش آموزان

پروپوزال نقش سبک های فرزند پروری والدین در پیش بینی اضطراب امتحان و اضطراب اجتماعی دانش آموزان

 

عنوان پایان نامه به انگلیسی:

The role of parenting styles in prediction of test anxiety and social anxiety in students

فرزند پروری - اضطراب امتحان- اضطراب اجتماعی

 

پرسش اصلی پژوهش :

آیا سبک های فرزند پروری در پیش بینی اضطراب امتحان و اضطراب اجتماعی دانش آموزان موثر است ؟

 

بیان مسئله:

اضطراب به منزله بخشی از زندگی هر انسان، در همه جوامع، به عنوان یك پاسخ مناسب و سازگار تلقی میگردد .فقدان اضطراب یا اضطراب بیمارگونه ممكن است ما را با مشكلات و خطرات زیادی مواجه سازد . اضطراب در حد متعادل و سازنده ما را وا می دارد كه برای انجام امور خود، به موقع و مناسب تلاش كرده، بدین ترتیب زندگی خود را بادوام تر و بارورتر سازیم(1).

بندرت اتفاق می افتد كه در خلال فرآیند نوجوانی بحرانهای اضطراب مشاهده نگردند، گاهی این اضطراب به طور ناگهانی و زمانی به صورت تدریجی ظاهر می شود . گاهی فراگیر است و زمانی بالعكس در خلال چند ساعت پایان می پذیرد . بنابراین، اضطراب به منزله بخشی از زندگی كودكان و نوجوانان ، یكی از مولفه های ساختار شخصیت آنها را تشكیل می دهد و از این زاویه است كه پاره ای از اضطرابهای دوران كودكی و نوجوانی را می توان بهنجار تلقی كرد و تاثیر مثبت آنها را بر فرآیند تحول پذیرفت . چون این فرصت را برای افراد فراهم می آورد كه مكانیزم های سازشی خود را در جهت مواجه با منابع استرس زا و اضطراب آور گسترش دهند . بالعكس ، اضطراب مرضی نیز وجود دارد كه به منزله منبع شكست و سازش نایافتگی به شمار می رود و طیف وسیعی از اختلالهای شناختی و بدنی تا ترسهای غیر موجه و وحشتزدگی را شامل می شود و فرد را از بخش عمده ای از امكاناتش محروم می كند(2).

بین تمام سندرمهای مورد مطالعه روانشناسی، ناهنجاری اختلالات اضطرابی از همه شایعتراست(9)در مطالعات مختلف، شیوع اضطراب بر حسب جنسیت ، متفاوت گزارش شده است(10).

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید