X
تبلیغات
امروز: شنبه 26 اسفند 1396
دسته بندي محصولات
عضويت و ورود کاربران
بلوک کد اختصاصي

پروپوزال گرایش به خودکشی و نشانگان اختلالات روانی در معتادان به مواد مخدر

پروپوزال گرایش به خودکشی و نشانگان اختلالات روانی در معتادان به مواد مخدردسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازديد: 174 بار
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 105 کیلوبایت
تعداد صفحات فايل: 13

پروپوزال گرایش به خودکشی و نشانگان اختلالات روانی در معتادان به مواد مخدر
=======================================================
تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پزوژه ای
بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
=======================================================

info@cero.ir || cero.ir@yahoo.com || filecero@gmail.com || فرم تماس با ما
=======================================================

پروپوزال گرایش به خودکشی و نشانگان اختلالات روانی در معتادان به مواد مخدر

عنوان پایان نامه به انگلیسی:

Compare the level of aggression, tendency to suicide and mental disorders syndrome in drug addicts, stimulating and normal community

کلمات کلیدی: سطح پرخاشگری، گرایش به خودکشی، نشانگان اختلالات روانی، مواد مخدر، مواد محرک

پرسش اصلی پژوهش : آیا بین سطح پرخاشگری، گرایش به خودکشی و نشانگان اختلالات روانی در معتادین به مواد مخدر، محرک و افراد بهنجار تفاوت وجود دارد.

بیان مسئله:

اعتیاد1 پدیده­­ای است که از زمان­های دور در جوامع بشری وجود داشته است و در حال حاضر نیز به موازات پیشرفت­­­های علمی و افزایش غیر قابل تردید سطح شعور و اگاهی مردم همچنان در حال گسترش می­باشد و هر ساله افراد زیادی را به دام خود می­کشد. اعتیاد تنها جنبه فردی ندارد بلکه یک آسیب اجتماعی نیز محسوب می­شود و علاوه بر تهدید سلامت جسم و روان افراد بر جنبه­های اجتماعی و اقتصادی جامعه نیز اثرات زیان آور غیر قابل جبرانی وارد می­سازد (احمدوند، 1377).       

امروزه استعمال به مواد مخدر یکی از چالش­های مهم سلامت عمومی است که همه جوامع با آن رو به رو هستند و یکی از معظلات عمدۀ بهداشتی که گروه­های جمعیّت مختلفی را مورد تهدید قرار می­دهد و بعد از بحران نابودی محیط زیست، بحران بمب اتمی و بحران فقر به عنوان چهارمین بحران جهان  مطرح است. در واقع گسترۀ مواد مخدر آن چنان است که پیر و جوان، مرد و زن، داغدار این شعلۀ سوزانده شده­اند. مصیبتی که زندگی میلیون­ها انسان را ویران و سرمایۀ کلان ملی را صرف مبارزه و یا جبران صدمات ناشی از آن می­نماید (احمدوند، 1377).

اعتیاد به سوء مصرف مواد محرک در میان جوانان، یکی از معضلات بهداشتی­- اجتماعی و اقتصادی جهان امروز است که  تاثیر مستقیمی بر سلامتی آنها دارد  (دلاوری و همکاران،  2006). بر اساس مطالعات انجام شده، این مواد موجب تغییر در سطح هوشیاری شده و تمایلات عاطفی و احساسی فرد را افزایش می­دهد. بروز توهمات بینایی به همراه اختلال در تمرکز و تصمیم­گیری به دنبال مصرف مواد  محرک امری محتمل است و درک زمان و فضا برای مصرف­کنندگان، تغییر می­کند (سیّد فاطمی و همکاران، 2007). احساس غیر واقعی قدرت و موفقیت، تمایلات خودکشی و دیگرکشی و همچنین وابستگی شدید روانی از دیگر عوارض مصرف این مواد می­باشد (پورافکاری و همکاران،  2007).


  1. Addiction

قيمت فايل فقط 10,000 تومان

لطفا پیش از دانلود حتما به این نکات توجه نمایید (کلیک کنید)

خريد

شماره تماس پیامکی برای مواقع ضروری : 09010318948

برچسب ها : پروپوزال گرایش به خودکشی و نشانگان اختلالات روانی در معتادان به مواد مخدر , پروپوزال گرایش به خودکشی و نشانگان اختلالات روانی در معتادان به مواد مخدر , گرایش به خودکشی و نشانگان اختلالات روانی در معتادان به مواد مخدر , خودکشی و نشانگان اختلالات روانی , معتادان به مواد مخدر

نظرات کاربران در مورد اين کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر