پروپوزال اندیکاسیون های جراحی در هرنیاسیون دیسک کمری

پروپوزال اندیکاسیون های جراحی در هرنیاسیون دیسک کمری پروپوزال اندیکاسیون های جراحی در هرنیاسیون دیسک کمری

دسته : -علوم پزشکی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 94 KB

تعداد صفحات : 11

بازدیدها : 455

برچسبها : دانلود پروپوزال هرنیاسیون دیسک کمر

مبلغ : 9000 تومان

خرید این فایل

دانلود روش تحقیق و پروپوزال بررسی اندیکاسیون های جراحی در هرنیاسیون دیسک کمری

پروپوزال بررسی اندیکاسیون های جراحیدر هرنیاسیون دیسک کمری

عنوان پایان نامه به انگلیسی

TheSurvey of indications surgery in herniation disk of lumbar in 2009-2012 in Fatemi hospital of Ardabil

کلمات کلیدی:عمل جراحی لامکتومی ، احتباس ادراری ، دیسک کمری ، اسپوندیلوزیس ، نقایص عصبی ، هرنیاسیون دیسک کمری ، ترومای دیسک ، عوارض عمل جراحی ، عفونت بعد از هر عمل ، دژنراسیون اسکلت محوری ، سندرم Cauda equina (دم اسبی)

پرسش اصلی پژوهش :

کدام بیماران اندیکاسیون های لازم برای جراحی را دارند و در صورت عدم بهبود درمان موقتی، نیاز به جراحی ضرورت دارد ؟

بیان مسئله:

اسپوندیلوزیس مرحله ای است که کل اسکلت محوری را تحت تاثیر قرار می دهد و شامل مرحله ای از تغییرات دژنراتیو است که در سطح سلولی و بیو شیمیایی رخ می دهد. این مرحله در سن حدود 40 سالگی مشخص می شود که به طور مساوی در زن و مرد رخ می دهد. در مردان شیوع درد دیسک کمری در سن 50 سالگی افزایش و سپس کاهش می یابد . در زنان شیوع این درد حتی بعد از سن 50 افزایش می یابد (2) . بیشترین مراجعه بیماران به کلینیک ها را ناتوانی های فیزیکی ناشی از تغییرات دیسک کمری تشکیل می دهند . درمان شامل غیر جراحی از قبیل استراحت، ورزش ، داروی ضد التهاب غیر استروئیدی و درمان جراحی شامل دردهای شدید و مقاوم به درمان، ضعف حرکتی شدید، ضعف نورولوژیک پیشرونده و سندرم Cauda-equina دم اسبی است. جراحی بسته به نوع بیمار، سن بیمار و بزرگی فتق دیسک، لترال و سانترال (مرکزی) بودن دیسک متفاوت خواهد بود، اما دراکثر بیماران با توجه به یکطرفه و لترال بودن دیسک، به صورت های لامکتومی پاریشال و Fenesteration بین مهره ای انجام می شود، در این روش درمانی، مدت اقامت در منزل بیماران کوتاه بوده، غیر پایداری ستون فقرات جزئی بوده و امکان بازگشت بیمار به فعالیت فیزیکی اولیه قبل از بیماری بیشتر است.

این مطالعه به صورت گذشته نگر در بیماران که با تشخیص هرنیاسیون دیسک کمری در فاصله سالهای 88-91 در بیمارستان فاطمی تحت عمل جراحی دیسک کتومی از نوع لامکتومی پارشیال وFenestrationقرار گرفته بودند، انجام می گیرد. مطالعات با بررسی پرونده های این بیماران و مشخصات و شماره تلفن و آدرس آنها در بایگانی بیمارستان فاطمی انجام می گیرد و وضعیت این بیماران از نظر درد این بیماران قبل از جراحی ، وضعیت حرکتی و وضعیت نورولوژیک این بیماران بعد از عمل جراحی، اختلالات مثانه و بی اختیاری ادرار تحت بررسی قرار می گیرد و درباره ی نوع وضعیت کلی آنها و رضایت آنها از انجام عمل جراحی اطلاعات لازم جمع آوری می شود.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید